Ny samarbeidsavtale med Hennig Olsen Is AS

Publisert

administrerende direktør i Hennig-Olsen Is Paal Hennig-Olsen og direktør for ARKIVET Tina Sødal med Hennig Olsen-logo i bakgrunnen

ARKIVET freds- og menneskerettighetssenter er stolt over å kunne vise til inngått samarbeidsavtale med Hennig Olsen Is AS, uttaler direktør Tina Sødal.

– Vi fant fort ut at vi har mange felles verdier for vårt arbeid. Arbeid med barn og unge, inkludering og mangfold og hjelp til vanskeligstilte grupper i samfunnet. Større rom for menneskeverd er ARKIVETs visjon, og der fant vi sammen med Hennig Olsen Is AS, uttaler direktør Tina Sødal.

– Under årets Arendalsuke presenterte ARKIVET et spennende og innholdsrikt program, som Hennig Olsen Is støttet med å sponse oss med Norges beste iskrem gjennom hele uken. Publikum satte stor pris på dette.

– Vi håper samarbeidet kan videreutvikles over tid, etter hvert som vi blir bedre kjent med hverandre, og ser frem til å gjøre hverandre gode, avslutter Sødal.

Aktuelt

  • Fire ledige stillinger i NIVE

    Nasjonalt innsatssenter mot voldelig ekstremisme (NIVE) er under etablering ved ARKIVET freds- og menneskerettighetssenter. Nå er vi på jakt etter jurist, psykolog og rådgivere/seniorrådgivere. Søknadsfrist er 21. oktober.

  • Sommeråpent ARKIVET 1. juli – 16. august

    Onsdag 1. juli utvides åpningstidene, og frem til søndag 16. august har vi åpent tirsdag-søndag med daglige omvisninger i «Brennpunkt Arkivet: Okkupasjon, motstand, fangenskap og samarbeid i Agder 1940-1945.»

  • En storslått markering av ARKIVETs 25-årsjubileum

    Fredag 8. mai markerte ARKIVET freds- og menneskerettighetssenter sitt 25-årsjubileum med et program som løftet frem både fortid, nåtid og fremtid. Jubileumsdagen samlet mennesker i alle aldre til undervisning, minnemarkering og fest, og viste hvordan ARKIVET gjennom 25 år har utviklet seg som en viktig arena for kunnskap, refleksjon og arbeid for demokrati og menneskerettigheter.